szczęśliwe turystki

Nie musimy mieć dużej ilość pieniędzy, by zwiedzać. Planując wycieczkę do Krakowa, warto wcześniej ustalić, w jaki sposób będziemy podróżować, gdzie będziemy nocować oraz sprawdzić, co możemy zwiedzić za darmo.

Tanie zwiedzanie Krakowa

W centrum Krakowa znajduje się wiele zabytków, które możemy zwiedzić, nie wydając ani grosza. Jednym z nich jest Katedra na Wawelu. Wejście do niej jest bezpłatne. Przy zwiedzaniu pomóc nam może przewodnik, który nie kosztuje dużo. W zamian za to uzyskamy ciekawą wiedzę o historii Katedry, jej najciekawszych zakątkach oraz poznamy interesujące fakty związane z kolekcjami Muzeum Katedralnego. W niedzielę za darmo możemy też zwiedzić stałe wystawy w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach. Wystawa jest największą ekspozycją stałą przedstawiającą dzieła polskich malarzy i rzeźbiarzy XIX w. Zajmuje cztery sale Muzeum, każdą podporządkowano innej tematyce dzieł. Za darmo zobaczymy też wiele zabytkowych kościołów. Będąc w Krakowie, warto też wybrać się na spacer po Lesie Wolskim, który znajduje się w zachodniej części Krakowa. Jest to największy w Polsce naturalny park leśny. W środku parku znajduje się Ogród Zoologiczny i klasztor kamedułów na Srebrnej Górze, Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Ze szczytu Kopca rozciąga się piękny widok na cały Kraków.

Tanie noclegi w centrum Krakowa

Jeśli chcemy zwiedzić Kraków i nie wydać na to zbyt dużej kwoty, to warto poszukać taniego noclegu w centrum Krakowa. Miejsca noclegowe zlokalizowane w centrum miasta umożliwiają nam zwiedzanie wielu zabytków bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej. Podczas spacerów możemy też odkryć wiele ciekawych, mniej uczęszczanych miejsc, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miasta. Dlatego niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, czy też pociągiem, to Kraków lepiej zwiedzać spacerując po nim. Najkorzystniejszym rozwiązaniem są tanie noclegi w apartamentach znajdujących się w centrum Krakowa. Łączą one w sobie niską cenę noclegu w hostelu, jednocześnie zapewniają większy komfort. Usytuowane są one w pobliżu Starego Miasta i Kazimierza. Wybierając nocleg w centrum Krakowa, warto tak dobrać jego lokalizację, by wszystkie najważniejsze zabytki, które chcemy zobaczyć, znajdowały się w jego pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *