Najlepsze lokalizacje noclegów w centrum Krakowa

Planując spędzenie wolnego czasu w Krakowie, często przeszukujemy oferty tanich noclegów. Warto zwrócić szczególną uwagę na ich lokalizację.

Ciekawe lokalizacje apartamentów

Wśród apartamentów w centrum Krakowa możemy znaleźć takie, które znajdują się pomiędzy Rynkiem Głównym a żydowską dzielnicą Kazimierz.  Można też znaleźć apartamenty znajdujące się w samej dzielnicy Kazimierz, musimy jednak pamiętać, że od Rynku głównego będzie nas wtedy dzieliło około 1000 metrów, czyli dwa przystanki tramwajowe. Możemy jednak znaleźć tam takie apartamenty, które znajdują się na ostatnim piętrze kamienicy, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać miasto oraz Wisłę. Dla osób ceniących sobie spokój dobrym rozwiązaniem będą apartamenty w centrum Krakowa, które sąsiadują z parkiem Planty. Jednocześnie znajdują się w pobliżu Rynku Głównego oraz Muzeum Narodowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając apartament?

Jeśli wynajmujemy apartament na ostatnim piętrze kamienicy, to warto zwrócić uwagę na to, jaki widok będziemy mieć z okna. Warto też zastanowić się, czy miasto zamierzamy zwiedzać na piechotę, własnym samochodem, czy będziemy korzystać z miejskich środków komunikacji. Ze wszystkich apartamentów w centrum Krakowa możemy dojechać do każdego miejsca na mapie Krakowa, jest to ważne, jeśli chcemy zobaczyć nieco dalej położone atrakcje. Ważnym elementem jest też wyciszenie apartamentów, ponieważ znajdują się one w kamienicach położonych w tętniącej życiem części miasta. Pozwoli nam to na odpoczynek i ciszę nawet w czasie sezonu turystycznego. Warto też zwrócić uwagę na bliskość apartamentu od restauracji. Nie zawsze mamy chęć na gotowanie podczas urlopu, a Krakowa warto też posmakować. Dlatego bliskość licznych barów i restauracji pozwoli nam zapoznać się z klimatycznymi, niewielkimi pubami i kawiarniami, które zapewnią nam miejsce do odpoczynku i spokojnego podziwiania przepięknej architektury i życia Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *