Kraków z dzieckiem

Kraków oferuje wiele atrakcji turystycznych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dlatego, niezależnie od pogody, nie sposób się nudzić. Jedyne, czego możemy się obawiać to, że zabraknie nam czasu na zobaczenie wszystkiego.

Przed podróżą – dojazd i miejsce zakwaterowania

Powinniśmy się zdecydować na środek transportu. Jeśli jedziemy na weekend i zabieramy mało rzeczy, to możemy z powodzeniem jechać do Krakowa pociągiem. W samym Krakowie jest dobrze rozbudowany transport miejski, którym sprawnie dotrzemy do wszystkich najważniejszych atrakcji turystycznych. Jeśli jednak wybieramy się na dłużej, to lepszym rozwiązaniem będzie samochód, w którym zmieszczą się wszystkie nasze rzeczy. Niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierzemy, to powinniśmy wcześniej wynająć apartament w centrum Krakowa. Dlaczego w centrum? Dzięki temu nie będziemy tracić czasu na zbędne dojazdy z obrzeży Krakowa. Będziemy mieć więcej czasu na zwiedzanie oraz spacery, dzięki temu więcej zobaczymy i poznamy. Niezależnie od tego, czy planujemy wynajem krótkoterminowy, czy długoterminowy, to zwróćmy uwagę na standard oraz cenę. Jeśli szukamy tanich noclegów, to poszukajmy takich apartamentów, które oferują rabaty dla rodzin z dziećmi. Powinniśmy też mieć prywatną łazienkę i aneks kuchenny. Dzięki temu zyskamy większą prywatność, co jest ważne, jeśli będziemy chcieli np. pomóc dziecku przy kąpieli. Nie będziemy też zmuszeni do opuszczania pokoju, gdy będziemy chcieli zrobić coś do jedzenia.

Sposoby na zaplanowanie czasu

Ponieważ dzieci mają dużo energii i nie lubią nudy, to dobrze jest wcześniej zaplanować miejsca oraz atrakcje, które chcemy zobaczyć. Będąc w Krakowie z dzieckiem, musimy obowiązkowo wejść do Smoczej Jamy i odwiedzić Smoka Wawelskiego. Idąc tropem zwierząt krakowskich, możemy odwiedzić ZOO, gdzie dzieci nie tylko mogą podziwiać zwierzęta zza ogrodzenia, ale też nakarmić i pogłaskać kucyka, lamę, królika czy świnkę morską. Oczywiście nie możemy pominąć takich miejsc jak Stare Miasto czy Kazimierz. Atrakcji turystycznych jest w Krakowie o wiele więcej i nie sposób wymienić wszystkich. Dobrym źródłem ciekawych miejsc do zwiedzania są też osoby pracujące w recepcji wynajmowanego przez nas apartamentu.  Dzięki temu możemy zasięgnąć informacji o wszystkich atrakcjach turystycznych, najlepszych restauracjach. Możemy z ich pomocą zaplanować niesamowite wycieczki zarówno po znanych, jak i nieznanych atrakcjach Krakowa. Zwróćmy więc uwagę, czy będziemy mieć tego typu pomoc, kiedy planujemy wyjazd, by nic ciekawego nie umknęło naszej uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *