Kraków

Dla wszystkich osób ciekawych świata nie ma nic lepszego niż wycieczka krajoznawcza. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu, wystarczy nam nawet jeden wolny weekend. Doskonałym miejscem na spędzenie dwóch wolnych dni jest Kraków.

Stare Miasto i Rynek Główny

Podczas wyjazdu do Krakowa Rynek Główny może stanowić punkt odniesienia dla całej wycieczki. Jest to jeden z największych rynków w Europie, który zachwyca nie tylko mnogością zabytkowych budowli, ale też licznymi klimatycznymi restauracjami, kawiarniami oraz kolorowymi sklepikami. Romantyczny klimat sprawia, że chce się tu zostać na dłużej. Chociażby tylko po to, by wsłuchać się w hejnał z wieży Mariackiej lub przyjrzeć występom ulicznych artystów. Łatwo zapomnieć tutaj o upływie czasu, a na zwiedzanie Krakowa mamy przecież tylko dwa dni.

Zamek Królewski na Wawelu oraz Smok Wawelski

W Zamku Królewskim możemy obejrzeć krypty znanych polskich osobistości, dzwon Zygmunta, przepiękne dziedzińce, komnaty oraz krużganki, które przeniosą nas do czasów panowania wielkich królów polskich. Oczywiście wycieczka do Krakowa nie może obejść się bez odwiedzenia jamy Smoka Wawelskiego, który czeka w pobliżu Wisły u podnóża Zamku Królewskiego.

Kazimierz w Krakowie

Trudno dziś sobie wyobrazić, że w dawnych czasach Kazimierz był wyspą, a w średniowieczu od Krakowa oddzielała go rzeka Wisła. Obecnie Kazimierz znany jest jako żydowska dzielnica Krakowa. Kazimierz różni się od Starego Miasta architekturą i odmienną, nieco tajemniczą atmosferą. Obecnie można znaleźć tam wiele miejsc związanych z kulturą żydowską. Powstały też liczne restauracje i kawiarnie, w których możemy odpocząć i cieszyć się aurą tej niesamowitej dzielnicy Krakowa. Dla zainteresowanych kulturą żydowską ważnym punktem w zwiedzaniu Krakowa są liczne synagogi oraz cmentarze żydowskie.

Kraków oferuje oczywiście wiele innych interesujących miejsc. Jest to miasto, w którym warto się zagubić. Weekendu na to nie starczy, dlatego warto kupić sobie trochę więcej czasu i zadbać o wynajęcie apartamentu w centrum Krakowa. Potem pozostaje już tylko zatopienie się w magiczną atmosferę tego historycznego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *