Kraków i Bulwar wiślany

Jakie warunki noclegowe zapewnia hostel?

Hostele w centrum Krakowa są jednym z tańszych miejsc na nocleg. Wybierane są zazwyczaj przez osoby młode, którym zależy na tym, by mieć gdzie się przespać oraz umyć. Cechą charakterystyczną hosteli jest to, że dysponują one pokojami wieloosobowymi (najczęściej od 3 do 9 łóżek) ze wspólną łazienką (czasem także kuchnią), znajdującą się na korytarzu.  Chociaż takie tanie noclegi mają swój klimat, to nie zawsze wszystkim odpowiadają. Dlatego wybierając nocleg w hostelu w centrum Krakowa, powinniśmy się upewnić jakich warunków możemy się spodziewać – iluosobowy jest pokój i jak wygląda oraz czy będzie w nim łazienka. Zazwyczaj za pokoje z łazienką w hostelach są droższe, dlatego warto przemyśleć, czy nie bardziej będzie się nam opłacało znalezienie apartamentu w podobnej cenie.

Odpoczynek w apartamencie

Jeśli cenimy sobie komfort, przestrzeń i niezależność, to świetnym rozwiązaniem będzie wynajęcie apartamentu. Podobnie jak hostele, apartamenty często znajdują się w kamienicach usytuowanych w centrum Krakowa. W wynajętym apartamencie znajdziemy łazienkę, aneks kuchenny oraz telewizor, które w hostelach są zazwyczaj umieszczane w przestrzeniach ogólnodostępnych (łazienki w korytarzu, wspólna kuchnia czy pokój wypoczynkowy z telewizorem). Z uwagi na wyższy standard oraz na większą powierzchnię, cena wynajęcia apartamentu jest nieco wyższa niż cena noclegu w hostelu. Jeśli jednak planujemy wyjazd większą grupą, to różnica w cenie między apartamentem a hostelem może okazać się niewielka, lub nawet niższa niż pobyt w hostelu.

Poszukując noclegu w centrum Krakowa, nie warto kierować się tylko ceną. Miejsce noclegowe powinno spełniać nasze oczekiwania. Tylko wtedy mamy pewność, że wrócimy z wyjazdu wypoczęci i głową pełną pozytywnych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *